Якість сервісу на ринку нерухомості Чернігова й Чернігівщини щороку зростає, але все ще має потенціал для розвитку до європейського рівня. Як же покращити ситуацію? Як зробити цей ринок більш цивілізованим, стабільним і безпечним?

І якою є роль громадських об’єднань у формуванні професійних стандартів у роботі ріелтора? Під час фахової дискусії в нашому обласному центрі це обговорили ріелтори з Чернігова та Києва.

Участь у заході взяли:
— Віктор Несін, президент Спілки фахівців з нерухомості України (м. Київ);
— Олександр Капітоненко, голова комітету з регіонального розвитку Спілки фахівців з нерухомості України (м. Київ);
— Руслан Овчаренко, власник Компанії «РУСОВ», представник громадського об’єднання «FIABCI-Україна»;
— Інна Різуха, директор АН «Приват Ріелт»;
— Вікторія Стримецька, засновник АН «Контактика»;
— Олег Музика, директор АН «Нова Лад».

Під час дискусії звучало, то нині цей ринок змушений змінюватися, перебудовуватися, у гру вступають компанії, орієнтовані на клієнта, а не отримання прибутку.

Використовуючи передові технології, вони допомагають людям продавати/купувати нерухомість, заключати вигідні угоди, задовольняти потреби, а прибуток – це результат такої діяльності.

Інструменти, якими користуються успішні компанії, такі: власні напрацювання, внутрішнє навчання, самі технології продажів, ведення перемовин, способи показу нерухомості тощо; рекламні стратегії, тобто офлайн-реклама (листовки, друковані ЗМІ, банери та інші) чи онлайн-реклама (Інтернет-маркетинг, якісні сучасні сайти, просування в соціальних мережах тощо). Залежно від рівня агенції нерухомості, вона може надати перевагу тим чи іншим. Тож під час вибору агенції клієнту варто звертати на це увагу, вважає представник Всеукраїнського громадського об’єднання фахівців нерухомості «FIABCI-Україна», власник Компанії «РУСОВ» Руслан Овчаренко. Що ще допомагає продавати? Співпраця з іншими агенціями нерухомості. «Ріелтори змушені домовлятися, взаємодіяти, бути партнерами, адже це підвищує ймовірність вигідної продажі», — зауважує п. Овчаренко.

Директор АН «Нова Лад» Олег Музика розповів про стан справ на ринку нерухомості у цифрах. На його думку, нині ця галузь переживає деякий спад. Зокрема, попит зменшився як на первинному, так і на вторинному ринку житла. Вартість квадратного метру на Чернігівщині зростає й зростатиме дуже повільно.

А засновниця АН «Контактика» Вікторія Стримецька акцентувала увагу присутніх на важливості постійного навчання, вдосконалення фахових знань навичок. До речі, саме пані Вікторія очолювала регіональне відділення СФНУ майже 10 років, з 2008 р., створила платформу для професійного спілкування та обміну досвідом, навчання молоді. Наразі вона розвиває ще один цікавий напрямок (навчальний центр, де працюють професійні тренери лідерських програм).

На зустрічі відбулося представлення нового керівника регіонального відділення – це директор АН «Приват Ріелт» Інна Різуха. Всі присутні привітали нового керівника з почесним і відповідальним статусом!

Зазначимо, що загалом у нашій країні 16 регіональних відділень Спілки фахівців з нерухомості України, Чернігів входить до п’ятірки найбільших представництв. Новий голова Чернігівського відділення пані Різуха повідомила, що має намір активізувати діяльність, запросила ріелторів до плідної співпраці та більш активного відстоювання й просування корпоративних інтересів, до самовдосконалення, адже можливостей для цього нині не бракує. А в результаті виграють усі – як самі ріелтори, так і споживачі їхніх послуг. І, звісно, зросте загальна довіра суспільства до фахівців з нерухомості.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ